K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Noc Bibliotek

0

Już 3 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku organizuje kolejną edycję Nocy Bibliotek. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w wydarzeniu organizowanym w klimatach fantasy.

To już trzecia ogólnopolska Noc Bibliotek w Polsce. W wydarzeniu bierze również udział Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, która 3 czerwca od godziny 18:00 otwarta będzie dla każdego odwiedzającego. W tym roku motywem przewodnim imprezy jest tematyka fantasy.

Noc Bibliotek w MBP rozpocznie piknik dla najmłodszych z zagadkami, konkursami i nagrodami. Odbędą się także prezentacje projektu pod nazwą „Zawirusowani książką” oraz kanału filmowego biblioteki „Gorączkowo zaczytani”, którego pierwsze trzy odcinki można już znaleźć na YouTubie. Zaprezentowane zostanie również dzieciom czytanie performatywne. Dodatkowym atutem będzie też otwarcie Biblioteki Regionalnej mieszczącej się w siedzibie głównej MBP.

O godzinie 19:00 rozpocznie się właściwa, fantastyczna część imprezy, którą otworzy spotkanie z blogerką książkową prowadzącą Book Reviews by Anita.

To dość popularny kanał. Pani Anita była także ostatnio na Pyrkonie, gdzie prowadziła spotkania ze znanymi autorami książek fantasy i fantastyki. Odbędzie się również pokaz cosplayu, podczas którego każdy będzie mógł zrobić sobie selfie z bohaterami ulubionych sag fantasy. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w grze, która obejmować będzie około 10 punktów z zadaniami do wykonania. Będą „korytarz grozy”, „lochy Barad-dûr” i możliwość porozmawiania z Daenerys, matką smoków. Do tego karaoke, escape room i jaskinia Szeloby, z której trzeba będzie uwolnić się na czas i nie dać się zjeść pająkowi, i niespodzianka – wiedźmińska próba traw – zapowiada Piotr Michalak z MBP w Słupsku.

Na godzinę 22:00 planowana jest część finałowa imprezy, którą organizatorzy trzymają w ścisłej tajemnicy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.