K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Recydywista za kółkiem

0

W Słupsku w ręce policjantów wpadł kierowca, który prowadził pojazd na podwójnym gazie. Po weryfikacji okazało się, że mężczyzna już kilkakrotnie był karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Informację o nietrzeźwym mężczyźnie za kierownicą policjanci otrzymali od innego zaniepokojonego uczestnika ruchu. Zachowanie 28-letniego mężczyzny prowadzącego mazdę wyraźnie wskazywało na spożycie alkoholu. Natychmiast na miejsce zgłoszenia pojechał patrol policji i zatrzymał w okolicach ulicy Wileńskiej kierowcę wskazanego auta. Badania alkomatem wykazały u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W systemie policyjnym mężczyzna zarejestrowany był jako osoba z aktualnym sądowym orzeczeniem dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, wydanym w kwietniu 2016 roku.

Zatrzymany w przeszłości był już kilkakrotnie karany za prowadzanie samochodu w stanie nietrzeźwości. Pirat drogowy-recedywista zostanie szczegółowo przesłuchany, a sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o jego przyszłości. Mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego postępowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.