K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rowerzysta w kajdankach

0

Liczna grupa mieszkańców miasta obserwowała przebieg interwencji policyjnej prowadzonej w środę na ulicy Staromiejskiej w Lęborku. Zatrzymany został rowerzysta, którego następnie zakuto w kajdanki.

Przejazd rowerem przez główną ulicę w mieście, czyli Staromiejską, jest niedozwolony. Starszy mężczyzna nie dostosował się do zakazu i został zatrzymany przez pieszy patrol policji. Interwencja przeprowadzona przez lęborskiego funkcjonariusza oraz słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku wzbudziła jednak ogólne zainteresowanie mieszkańców miasta ze względu na zakucie mężczyzny w kajdanki. Asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku wyjaśnia powód postępowania funkcjonariuszy. W trakcie interwencji mężczyzna był bardzo arogancki i wyzywał policjantów. Ci pouczali go, by stosował się do poleceń policjantów, bo w przeciwnym wypadku będą musieli użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej lub kajdanek, co też uczynili.

Mężczyzna miał informować interweniujących mundurowych o złym samopoczuciu. Prawdopodobnie również o dolegliwościach związanych z bólem ręki po przebytej operacji. Magdalena Zielke dodaje, że została wezwana karetka pogotowia oraz patrol zmotoryzowany w celu wsparcia patrolu pieszego.

Lęborczanin nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, potrzebował laski. Uspokoił się i pozwolił na udzielenie sobie pomocy wyłącznie przez policjantów z radiowozu. Na rowerzystę za popełnione wykroczenie nałożono mandat karny w wysokości 100 złotych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu. Został poinformowany, że materiały zostaną skierowane do sądu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.