K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złap chwilę w haiku

0

Konkurs pod hasłem „Złap chwilę w haiku” organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku. Podczas rozstrzygnięcia literackiej gry, oprócz nagrody głównej przyznana zostanie specjalna, którą wybiorą użytkownicy jednego z portali społecznościowych.

Najnowszy konkurs ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku zapowiada się niemniej ciekawie niż wcześniejsze. Tym razem dotyczy tworzenia haiku.

Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku wyjaśnia, że haiku jest chyba najdrobniejsza formą literacką funkcjonującą w poezji, bo składa się z siedemnastu sylab. W tej liczbie zgłosek musi się mieścić tworzony utwór poetycki.

Jednak można zastosować wiersz wolny w trzech linijkach, dbając o jak największą zwięzłość. Organizatorzy czekają na cztery wiersze w formie haiku do najbliższej soboty (27 maja). Potem będzie je można przeczytać na profilu biblioteki w Facebooku i w dniach od 1 do 7 czerwca głosować na te, które najbardziej się podobają.

Autor wiersza z największą liczbą głosów „lubię to” otrzyma nagrodę specjalną. Natomiast nagrodę główną otrzyma autor haiku wybranego przez komisję powołaną przez bibliotekę. Finał konkursu zaplanowano na 12 czerwca. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.