K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Energiczni seniorzy

0

Warto być aktywnym fizycznie nawet na emeryturze. Udowadniają to uczestnicy Spartakiady Senioralnej, którzy dziś na stadionie 650-lecia w Słupsku rywalizowali o Puchar Dwumiasta.

Słuchacze słupskiego i usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku po raz drugi walczyli w Spartakiadzie Senioralnej o Puchar Dwumiasta. Poprzednie zawody rozegrano w Ustce, gdzie wygrali gospodarze. Dziś w ramach rewanżu zawody zorganizowano na stadionie 650-lecia.

Naszych słuchaczy uniwersyteckich nie trzeba przekonywać do takich akcji, chętnie startujemy we wszystkich zawodach. To dla nas możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu i spotkania się z innymi – mówi Tomasz Wszółkowski z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ustce.

Chociaż emocje sportowe związane z rywalizacją udzieliły się wszystkim, to zgodnie ze starą maksymą nie zwycięstwo, a sam udział był najważniejszy. Celem imprezy jest przede wszystkim aktywizacja seniorów i promocja potrzeby ruchu w każdym wieku.

Najwspanialej jest wśród ludzi – podkreśla Krystyna Drozdowska z UTW – zwłaszcza w naszym wieku, kiedy już nie pracujemy. Potrzebujemy tych kontaktów, spotkań, potrzebujemy być razem.

Kolejny słuchacz UTW w Ustce wskazuje na jeszcze inny aspekt sportowej aktywności. Jestem przekonany, że ruch, ogólna sprawność fizyczna przedłużą mi życie – mówi Witold Błażejczyk. – Poza tym człowiek po wysiłku natchniony jest optymizmem do świata.

Seniorzy rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach. Wśród nich znalazł się slalom z piłką, bieg po torze z przeszkodami, rzuty karne czy gra w brydża. W dzisiejszych zmaganiach lepiej wypadli goście z Ustki. Spartakiadę rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 12 do 8.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.