K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zielony Konkurs Naukowy

0

W czwartek w auli Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej odbyło się wręczenie nagród uczestnikom trzeciej edycji Zielonego Konkursu Języka Angielskiego. Organizatorem jest działające przy wydziale koło naukowe.

Gala finałowa trzeciej edycji Zielonego Konkursu Języka Angielskiego odbyła się w czwartek w auli Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej. Organizatorem konkursu jest działające w uczelni Koło Naukowe „Pomeranian Linguists”.

Jego przedstawicielka Paulina Pawłuszek podkreśla, że celem tego działania jest promowanie od najmłodszych lat zdrowego i ekologicznego podejścia do środowiska oraz nauki języka angielskiego. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowały Akademia Pomorska, „Pomerania Linguists” oraz Oxford University Press.

W ramach konkursu uczestnicy, czyli uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych, mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną zgodną z tematyką konkursu. W tej edycji tematem przewodnim była „Moja zielona okolica”, natomiast w latach poprzednich takie aspekty ochrony środowiska jak ślad węglowy czy recycling. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Sebastian Rychliński (SP nr 9 w Słupsku) a drugie Nadia Syrek (SP nr 4 w Słupsku). W kategorii klas IV-VI

pierwsze miejsce przyznano Konradowi Krauze (SP Warcino), a tuż za nim jury sklasyfikowało Oliwię Michałowską (SP nr 4 w Słupsku) i Sebastiana Mąsiora (SP nr 9 w Słupsku).

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.