K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Grafficiarze w akcji

6

Ponad 70 artystów z najdalszych zakątków Polski uczestniczyło w imprezie pod hasłem „Bitwa o miasto – Lębork 2017”. Przez dwa dni wymalowano powierzchnie o wielkości ponad 800 metrów kwadratowych. Nowe graffiti ozdobiło osiedle Sportowa.

Jedna z większych imprez o randze ogólnopolskiej, gromadząca artystów z całego kraju, odbyła się w miniony weekend w Lęborku. Podczas dwudniowej „Bitwy o miasto” przeszło 70 grafficiarzy rywalizowało ze sobą o puchar burmistrza miasta i starosty lęborskiego w dwóch kategoriach – najlepszy breakdance oraz najlepsze graffiti.

Skucha, artysta z Warszawy uważa, że lęborska impreza należy do najlepszych, na jakich bywał. Jest bardzo zróżnicowana tematycznie i to to wychodzi jej na dobre.

Paint 4 Chill, artysta z Jeleniej Góry należy do najstarszych grafficiarzy. Zajmuje się graffiti od 1996 roku, ale – jak przyznaje z dużymi przerwami. Obecnie od sześciu lat jest w stałym rytmie twórczym.

Artystom zapewniono farby, catering oraz napoje, które w upalną sobotę i niedzielę były niezbędne w trakcie wykonywania graffiti na murach garaży w pobliżu drogi krajowej nr 6. Oprawę muzyczną zapewnili Dj-e z Łeby, Legnicy, Tych i Ukrainy. Najmłodszym uczestnikiem wydarzenia był 15-letni Czarek z Bydgoszczy. Zajmuje się graffiti od 5 lat, a zainspirował go do takiej twórczości wujek.

W efekcie nadano nowy styl i wygląd ścianom o łącznej powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych. Pierwsze miejsce w kategorii breakdance i puchar burmistrza miasta przyznano Tempsowi z Gdańska. Natomiast pierwsze miejsce za wykonanie najlepszego graffiti i puchar starosty lęborskiego otrzymali Titos i Róża z Piły. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był znany w regionie artysta, a jednocześnie nasz redakcyjny kolega, Patryk Łukaszuk. (opr. rkh)

Dyskusja6 komentarzy

  1. Można się wypowiadać tylko w superlatywach jak narazie najlepszy dżem 😉

  2. Paint 4 Chill to crew z Jeleniej, artysta reprezentujący to crew na tym jamie to NIKT… Pozdro