K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śmiertelne pobicie

1

Na terenie gminy Cewice znaleziono ciało 49-letniego mężczyzny. Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o jego pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Okazało się, że są to mieszkańcy powiatów lęborskiego i bytowskiego.

W ubiegłym tygodniu – w środę – dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o znalezieniu w polu na terenie gminy Cewice zwłok 49-letniego mężczyzny, mieszkańca tej gminy. Ze zgłoszenia wynikało, że na ciało natknęli się członkowie jego rodziny, którzy zaniepokojeni jego nieobecnością od niedzieli, rozpoczęli poszukiwania. Na miejsce skierowano policjantów z Cewic oraz śledczych z Lęborka, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ślady i dowody. Wstępnie uznano, że śmierć mężczyzny nastąpiła wskutek pobicia.

Wytypowano dwóch mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 18-latka z gminy Cewice. Natomiast 20-latka z gminy Czarna Dąbrówka zatrzymali policjanci sławieńscy, ponieważ ustalono, że przebywa on na terenie gospodarstwa rolnego w tamtejszym powiecie. Po zatrzymaniu mężczyznę przewieziono do lęborskiej komendy.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia miało dojść po spożyciu przez mężczyzn alkoholu. W pewnym momencie zaczęli się kłócić. Obaj podejrzewani pobili 49-latka i zostawili go na polu. Tam mężczyzna zmarł. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 20- i 18-latek zostali tymczasowo aresztowani. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz