K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budowa Korzennej…

0

Rozstrzygnięto przetarg na budowę ulic obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną w dzielnicy „Lębork – Wschód”. Koszt budowy ulic Korzennej i Przemysłowej wyniesie ponad dwa i pół miliona złotych.

Inwestycja obejmuje budowę dróg obsługujących teren przemysłowy zaliczony w części do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czyli ulicę Przemysłową i Korzenną. Miastu udało się pozyskać na ten cel 50-procentową dotację z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. Po przeprowadzonym przetargu na realizację zadania będzie potrzebne prawie 2,6 miliona złotych. – Będzie to uzupełnienie ulicy Wileńskiej, która jest już wybudowana – mówi burmistrz Witold Namyślak. – Oczekujemy teraz, aby rozpoczęły się inwestycje przy tych drogach. Inwestorzy zakupili działki i przygotowują się do realizacji swoich zamierzeń. Mam nadzieję, że wybudowanie ulic, kanalizacji burzowej, chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenie terenu – bo i ono jest częścią tego programu – pozwoli inwestorom na podjęcie szybszych decyzji o zabudowie tego obszaru. Na razie osiedle Wschód rozrasta się o budownictwo mieszkaniowe, ale czas już i na część przemysłową, co byłoby uzupełnieniem tego zadania.

Budowa ulic Korzennej i Przemysłowej ma być zrealizowana do końca października tego roku przez firmę Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.