K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Światowy wolontariat

0

Przez sześć tygodni w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku będą gościli wolontariusze organizacji AIESEC. Studenci pochodzą z Kanady, Chin oraz Indii i prowadzą z uczniami zajęcia w języku angielskim.

Pobyt wolontariuszy jest dla całej społeczności szkolnej „trójki” wspaniałą okazją do poznawania nowych kultur. Każdego dnia studenci prowadzą zajęcia języka angielskiego, ale dodatkowo uczestniczą w lekcjach matematyki, przyrody, plastyki oraz muzyki. Mariola Małecka, dyrektorka SP nr 3 nie ukrywa, że pobyt trójki gości całkowicie zmienił życie szkolne na 6 tygodni. Dzieci będą jadły dania z krajów pochodzenia wolontariuszy, poznawały ich kulturę i doskonaliły język angielski. – Widzę, jakie dzięki tej wizycie są wartości dodatnie – mówi dyrektorka. – Bardzo się cieszę, że w to wszystko włączyli się rodzice. Przyjmują wolontariuszy w domach i pokazują Polskę od jeszcze innej strony, a mianowicie kultury rodzinnej.

Weronika Guderska, nauczycielka języka angielskiego dodaje, że wprowadzaniu do szkoły tego projektu towarzyszyły duże obawy. Pozytywnym zaskoczeniem było to, jak miłe, sympatyczne i inteligentne osoby przyjechały do Lęborka. – Maja wspaniały kontakt z dziećmi – zauważa nauczycielka. – Dzieci też są szczęśliwe, że codziennie mogą rozmawiać po angielsku i przełamywać tę największą barierę, czyli barierę komunikacji.

Studenci pochodzą z Kanady, Chin oraz Indii. Prabhupada Behera studiuje elektronikę w Indiach. Polska mu się bardzo podoba, a szczególnie architektura. Ludzie są bardzo mili. Hanyuan Zhang studiuje statystykę na uniwersytecie w Singapurze. Kiedy przyjechał do Lęborka, był zaskoczony. Ale podoba mu się to, że to miasto jest takie ciche i spokojne. Woli je od wielkich miast. Sinney Shao studiuje medycynę na uniwersytecie w Ontario. Zapewnia, że Polska jest wspaniała, ma czyste powietrze, a ona uwielbia swoich uczniów.

Wolontariusze również wolny czas spędzają z uczniami. Dotychczas zwiedzili Gdańsk i zobaczyli ruchome wydmy w Łebie. W najbliższym czasie jadą na wycieczkę do Poznania oraz na biwak szkolny do Wiela.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.