K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wojskowe Redzikowo

0

We wtorek w Zespole Szkół w Redzikowie miał miejsce dzień otwartej szkoły. Placówkę poza przyszłymi uczniami odwiedzili także wojskowi, którzy angażują się w edukację nowo powstałej klasy o profilu wojskowym.

Zespół Szkół w Redzikowie został we wtorek otwarty dla odwiedzających. Wszystko za sprawą dnia otwartej szkoły, podczas którego oprócz zwiedzania terenu i budynku można było zapoznać się z najnowszą ofertą placówki, jaką jest klasa licealna o profilu wojskowym. Nauka w niej rozpocznie się we wrześniu tego roku.

Na terenie przed szkołą swoje stanowiska rozbiły m.in. przedstawicielstwa Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie, Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce i Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem o współpracy pomiędzy jednostką wojskową a Zespołem Szkół w Redzikowie żołnierze będą uczestniczyć w realizacji programu dydaktycznego, zapewniając – zgodnie z posiadanymi możliwościami – wsparcie zarówno w realizacji procesu dydaktycznego, jak i logistyczne.

Kiedy myślimy o wychowaniu w duchu wojskowym, myślimy od razu o wychowaniu w duchu kształcenia obywatelskiego, patriotycznego. To wartość wspaniała, a nie wziąć w niej udziału byłoby po prostu błędem – ocenia por. Paweł Sebzda, szef sekcji komunikacji społecznej Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie.

To jednak nie wszystko. Absolwenci klasy wojskowej otrzymają certyfikat, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie znaleźć im dla siebie pracę w służbach mundurowych. Temu profilowi sprzyja także lokalizacja szkoły, która zapewnia uczniom dostęp zarówno do basenu sportowego z zapleczem ćwiczeniowym, jak i do bazy stacjonującego po sąsiedzku batalionu.

Gmina jako organ prowadzący szkołę promocyjnie i organizacyjnie wspiera dzień otwarty, ponieważ tak naprawdę pozwala on zaprezentować Zespół jako placówkę edukacyjną, a także pokazać gimnazjalistom z powiatu słupskiego ofertę, która już się zrodziła – liceum ogólnokształcące z klasą o profilu wojskowym – podkreśla Adam Jaśkiewicz, zastępca wójta gminy Słupsk. – Chcemy pokazać, czym będzie to liceum, jak będzie funkcjonować, jakie przyjmie założenia programowe i z kim będzie współpracować.

Oprócz części zapoznawczej na odwiedzających placówkę w Redzikowie czekała prezentacja uzbrojenia, a chętni mogli wziąć udział w zajęciach z żołnierzami.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.