K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z muzycznym talentem

0

W Nowej Wsi Lęborskiej odbył się Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej. To już dziesiąta edycja muzycznego przedsięwzięcia, w którym uczestniczyli uczniowie szkół powiatu lęborskiego.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej rozbrzmiały pieśni i piosenki religijnej w wykonaniu dzieci i młodzież z okolicznych szkół. Była to jubileuszowa, bo dziesiąta edycja znanego w regionie konkursu muzycznego. Wicedyrektorka Beata Suchta wyjaśnia, że organizatorzy postanowili wzbogacić repertuar. Dzieci mogły śpiewać nie tylko piosenki religijne, ale także o wartościach chrześcijańskich – miłości, szczęściu, egzystencji, czyli jak być dobrym człowiekiem i jak być dobrym dla drugiego człowieka. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, a dzieci występowały w kategoriach solistów, duetów i zespołów.

Na scenie zaprezentowało się około 40 uczestników, w przekroju wiekowym od 7 do 16 lat. Występom utalentowanych młodych artystów towarzyszyło otwarcie wystawy rysunków i fotografii Marzeny Kotłowskiej, którą w nowowiejskim GOK-u będzie można oglądać jeszcze do przyszłego wtorku, 6 czerwca. Dodatkowo w przerwach przeprowadzono zajęcia profilaktyczne ukierunkowane na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.