Najmłodsi w ofensywie

0

W Jezierzycach rozegrany został Majowy Turniej Judo. W zawodach wystartowali sportowcy z całego Pomorza, w tym liczni reprezentanci TS Judo Gryf Słupsk, którzy wywalczyli 21 medali w poszczególnych grupach wiekowych.

Znakomicie zaprezentowały się słupskie judoczki, często plasując się na podium. Na wyróżnienie zasługują Kasia Hadziewicz, Maria Musiałek oraz Hania Chmielnicka, które pewnie wywalczyły złote medale.

Wśród chłopców po raz kolejny nie zawiódł Marcin Wójcik. Słupszczanin bez przeszkód sięgnął po złoty medal. Pierwsze miejsce przypadło również w najlżejszej kategorii do 23 kg Szymonowi Marciniakowi. Paweł Wota, który miał walczyć w kategorii do 29 kg, z braku rywali wystąpił w wadze wyższej (do 32 kg). Pojedynki z cięższymi od siebie przeciwnikami toczył z wielką determinacją i ostatecznie zajął drugie miejsce. Poniżej wyniki słupskich judoków.

2007-2008

1. miejsce: Szymon Marcinaiak (23 kg), Marcin Wójcik (38 kg)

2. miejsce: Damian Cyrganowicz (23 kg)

3. miejsce: Mateusz Rogowski (26 kg), Jakub Skrzeczyna (38 kg)

4. miejsce: Jakub Czarnecki (38 kg)

7. miejsce: Jakub Martyna (29 kg), Bartek Unijat (32 kg)

2005-2006

2. miejsce: Paweł Wota (32 kg), Łukasz Bielawa (35 kg), Hubert Żuk (+60 kg)

3. miejsce: Karol Sobczyk (35 kg), Olgierd Kulwas (42 kg), Andrzej Heimrath (55 kg)

Młodzicy :

2. miejsce: Jakub Nieznalski (42 kg), Janusz Rydzewski (55 kg)

3. miejsce: Daniel Zając (66 kg)

7. miejsce: Olaf Kulwas (66 kg)

Dziewczęta 2005-2008

1. miejsce: Maria Musiałek (39 kg), Hania Chmielnicka (43 kg), Kasia Hadziewicz (+50 kg)

2. miejsce: Oliwia Szycko (50 kg)

3. miejsce: Maria Orlikowska (39 kg)

4. miejsce: Zuzia Martyna (35 kg), Ania Pacewicz (32 kg)

Całej ekipie słupskich judoków, zwłaszcza zwycięzcom i trenerom, serdecznie gratulujemy znakomitych wyników pracy!