K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy termin dla SBP

0

Pierwotny termin składania wniosków do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2018 został zmieniony. Urząd Miejski w Słupsku będzie przyjmował projekty jeszcze przez prawie dwa tygodnie, bo do 11 czerwca.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami 31 maja mija termin składania wniosków projektowych do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2018. Jednak z powodu sporego zainteresowania mieszkańców tą formą realizacji ich pomysłów Urząd Miejski w Słupsku postanowił przesunąć go o prawie dwa tygodnie.

Do 11 czerwca słupszczanie mogą jeszcze zgłaszać i konsultować z odpowiednimi komórkami ratusza propozycje zadań potrzebnych lokalnym społecznościom miasta. Iwona Chrapkowska-Wielgomas, dyrektor Wydziału Dialogu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Słupsku, informuje, że w sprawach projektów infrastrukturalnych można informować się w Wydziale Inwestycji, Wydziale Zarządzania Nieruchomościami i Biznesu, Wydziale Geodezji i Katastru, Wydziale Polityki Przestrzennej oraz w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej. Z kolei projekty społeczne mieszkańcy mogą konsultować w ratuszowych jednostkach kultury, edukacji lub zdrowia.

Budżet obywatelski to okazja dla pomysłowych mieszkańców miasta na otrzymanie dofinansowania na realizacje różnego rodzaju inwestycji. Po zgłoszeniu projektu oraz jego akceptacji przez społeczność można liczyć na jego urzeczywistnienie.

W tym momencie jest około 30 projektów, są deklaracje kolejnych – mówi przedstawicielka ratusza. – Do końca przyszłego tygodnia można je jeszcze konsultować i przedstawiać nowe. Zachęcamy szczególnie do składania ich przez internet, korzystając ze strony: www.slupsk.wybiera.pl.

W zeszłorocznej edycji SBP zaakceptowanych zostało 16 projektów obywatelskich. Tegoroczny budżet funkcjonuje na poprawionych zasadach, które pozwolą na większą elastyczność przy wyborze projektów.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.