K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rycerscy pomocnicy

0

Bractwo Historyczne Kerin z Subkowy przybyło do Przedszkola nr 10 w Lęborku. Dzieci wcieliły się w role giermków, którzy dzielnie pomagali rycerzom w opałach. Żywa lekcja historii spotkała się ze sporym zainteresowaniem maluchów.

Jaka jest różnica między paziem a giermkiem? Co zawiera kodeks rycerski? Na te i wiele innych pytań odpowiadali dzisiaj członkowie Bractwa Historycznego Kerin z miejscowości Subkowy koło Tczewa. Grupa gościła dzisiaj w Przedszkolu nr 10 w Lęborku. Wioletta Szafrankiewicz podkreśla, że przedszkole zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie „Przedszkole Roku”. Z tego tytułu zostało nagrodzone możliwością obejrzenia widowiska w wykonaniu rycerskiej braci.

Przedszkolaki nie tylko były uważnymi słuchaczami, ale również uczestniczyły w rekonstrukcji historycznych pojedynków rycerskich.

Mateusz Podwojewski z Bractwa Historycznego Kerin mówi, że razem z innymi członkami bractwa zajmuje się nauczaniem historii. Jeżdżą po całej Polsce, a tematyka ich zajęć obejmuje czas od starożytności po Polskę szlachecką. Bractwo skupiające pasjonatów historii ma swój gród, go którego zapraszane są dzieci.

Z pewnością żywa lekcja historii zostanie zapamiętana przez maluchów na długo. Niecodziennie w przedszkolnych salach pojawiają się historyczne postacie znane większości najmłodszych jedynie z bajek. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.