K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sezonowa praca

0

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji mieszkańcy powiatu lęborskiego mogą zapewnić sobie pracę sezonową. Oferty dotyczą w większości obsługi w lokalach gastronomicznych, sprzedawców oraz sprzątaczek.

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku dysponuje obecnie 280 ofertami pracy. Aż 80 ogłoszeń dotyczy zapotrzebowania na pracowników sezonowych. Najwięcej osób poszukiwanych jest do pracy w Łebie – w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Sylwia Krawczyk-Rychlik, pośrednik pracy w lęborskim PUP wymienia wśród nich pomoce kuchenne, kucharzy, kelnerów, barmanów, recepcjonistów, pokojówki i osoby do sprzątania. Poszukiwani są masażyści, a także kosmetyczki, czyli specjaliści przygotowani do wykonywania usług oferowanych przez hotele w Łebie.

Zwiększone jest również zapotrzebowanie na pracowników w branży budowlanej. Sylwia Krawczyk-Rychlik chciałaby, aby ofertami zainteresowali się przedstawiciele takich zawodów jak murarz, cieśla, dekarz i brukarze. Ale nie brakuje też propozycji dla pracowników pomocniczych. Zatrudnienie sezonowe czeka też na sprzedawców, kasjerów i kierowców.

Urząd dysponuje także zagranicznymi ofertami prac sezonowych – głównie do Niemiec, Holandii i Szwecji. Poszukiwane są osoby, między innymi, do pracy w szklarniach, do pielęgnacji roślin doniczkowych lub zbioru truskawek. Według zgłoszeń przez pracodawców wynagrodzenia są zróżnicowane i wynoszą od 2 do 4 tysięcy złotych miesięcznie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.