K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Firmy w słupskiej gminie

0

Gmina Słupsk zakończyła swoją część przygotowania infrastrukturalnego obszaru inwestycyjnego Płaszewko. Teren został przekazany firmom, które tutaj zamierzają zlokalizować swoją działalność.

Obszar inwestycyjny Płaszewko to kolejny teren, który gmina Słupsk przeznacza dla okolicznych firm. Większość działek została już wykupiona przez inwestorów, którzy zamierzają otworzyć tam zakłady. Na chwilę obecną już dziewięć podmiotów z branży logistycznej i produkcyjnej zajęło swoje tereny, przeznaczając je na hale i magazyny.

Na obszarze SSE można już zauważyć pierwsze przygotowania do budowy. Obecnie użytkowanych jest jedynie 8,5 ha tego terenu, natomiast kolejna, blisko 20-hektarowa część zostanie przekazana do sprzedaży niebawem. – Uzbrojenie będzie w pełni kompleksowe, aby spełnić oczekiwania przyszłych inwestorów – zaznacza Ewa Guzińska, inspektor ds. promocji i strategii gminy Słupsk.

Strefa Płaszewko jest atrakcyjną lokalizacją dla firm głównie ze względu na łatwy dostęp do obwodnicy i powierzchnię przeznaczoną na działalność. Zdaniem gminy obecność przedsiębiorców na tych terenach może także zapewnić mieszkańcom nowe miejsca pracy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.