K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Łuczniczy turniej

0

Dokładnie za miesiąc, 1 lipca, odbędzie się 11. edycja Otwartego Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku. Na terenie miejskiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego będą ze sobą rywalizowali rekonstruktorzy historii z całego kraju.

Otwarty Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku rokrocznie cieszy się zainteresowaniem i prestiżem wśród odtwórców zdarzeń historycznych z Polski, a nawet z zagranicy. Pomysłodawcami turnieju są członkowie Lęborskiej Drużyny Łuczniczej. Marzena Goike przypomina, że będzie to już jedenasta tego typu impreza. Regulamin jest dość srogi, ponieważ organizatorzy wymagają od uczestników stawienia się w kompletnych zrekonstruowanych strojach średniowiecznych, renesansowych lub z wczesnego baroku (do XVII w). Łuki muszą być tradycyjne, wykonane z jednego kawałka drewna. Dopuszczane są łuki z elementami laminatów. Drewniane muszą być strzały, a lotki wykonane z pióra lub papieru. Można je uzbroić grotami sportowymi, ale wykluczone są groty kute. To ostatnie ograniczenie podyktowane jest troską o maty, w które trafiają strzały. Przy dużej ilości strzelań maty nie wytrzymałyby, a to mogłoby stanowić zagrożenie dla publiczności.

Strzeleckie potyczki rozpoczną się o godz. 10:30 na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lęborku w otoczeniu bujnej roślinności, drzew i rzeki Łeby. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.