K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzynie z Legionowa

0

W hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Tadeusza Drożdża w Słupsku odbywały się Mistrzostwa Polski Kadetek w Piłce Siatkowej. Po raz trzeci z rzędu LTS Legionovia sięgnęła po tytuł młodzieżowych mistrzyń Polski.

Do niedzieli (28 maja) Słupsk był stolicą polskiej siatkówki młodzieżowej. Z udziałem ośmiu najlepszych zespołów rozgrywano turniej finałowy kadetek. Zespoły podzielono na dwie grupy. W grupie „A” rywalizowały: KS Pałac Bydgoszcz, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, KS Energetyk Poznań i UMKS MOS Wola Warszawa, natomiast w grupie „B” grały Muszyna Proxima Kraków, LTS Legionovia Legionowo, MKS San-Pajda Jarosław i Akademia Piłki Siatkowej Rumia. Tak więc województwo pomorskie miało też swojego reprezentanta.

Marek Majewski, trener TPS Czarni Słupsk wyjaśnił, jak to się stało, że turniej trafił do miasta, którego drużyna nie bierze w nim udziału. PZPS ogłasza konkursy na organizację turniejów finałowych różnych grup wiekowych. Słupsk do konkursu się zgłosił i wygrał.

W grupie „A” pierwsze miejsce zajął Pałac Bydgoszcz, drugie były siatkarki MUKS-u Dargfil Tomaszów Mazowiecki. W grupie „B” klasą dla siebie były siatkarki z Legionowa, a na miejscu drugim uplasowała się Muszyna Proxima Kraków. Ta czwórka przystąpiła do walki o medale. Po meczach półfinałowych do finału awansowały drużyny Bydgoszczy i Legionowa, a o brązowy medal walczyć miały Muszyna Proxima Kraków i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Trener Marek Majewski nie był zaskoczony zestawem pary finałowej jak i wysokim poziomem wyszkolenia reprezentowany przez siatkarki z Legionowa i Bydgoszczy. Znalazło to bezpośrednie odzwierciedlenie w poziomie rozegranego meczu.

Mecze o złoty i brązowy medal były bardzo zacięte i kończyły się po pięciosetowych starciach. W walce o złoto LTS Legionovia Legionowo pokonała KS Pałac Bydgoszcz. Brązowy medal zdobyły kadetki Muszyny Proxima Kraków. Miejsce piąte wywalczył Energetyk Poznań, szósta była APS Rumia, miejsce siódme zajął MKS San-Pajda Jarosław, a ósme – UMKS MOS Wola Warszawa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.