K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Parkomaty w Łebie

0

Od dzisiaj, 1 czerwca, do 15 września na terenie Łeby obowiązują płatne strefy parkowania. Opłat za postój samochodu można dokonywać korzystając z parkomatów, których w nadmorskim kurorcie zainstalowano czterdzieści.

Opłaty pobierane będą od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni świątecznych, w godzinach od 8 do 20. Kierowcy mogą dokonać opłat korzystając z 40 parkomatów rozmieszczonych w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Łeby. Bartosz Smarz z grudziądzkiej firma City Parking Group obsługującej strefę zwraca uwagę na to, że płatne parkowanie będzie obowiązywało w miejscach newralgicznych, czyli centrum miasta i w pasie nadbrzeżnym.

Biuro Strefy Płatnego Parkowania znajduje się w budynku przy ulicy Kościuszki 55 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20. Bartosz Smarz dodaje, że w tym roku firma będzie obsługiwała 15 przymorskich miejscowości, a więc Łeba nie jest jedynym kurortem morskim, w którym trzeba będzie płacić za miejsce parkingowe. Przedstawiciel operatora strefy ma nadzieję, że to rozwiązanie będzie wygodne zarówno dla klientów, jak i mieszkańców Łeby.

Wydany z parkomatu bilet należy umieścić za przednią szybą samochodu. Za pierwsze pół godziny trzeba będzie zapłacić 1,50 zł. Tyle samo za rozpoczęte drugie pół godziny. Druga godzina będzie kosztowała 3,50 zł. Urządzenia przyjmują bilon od 10 gr do 5 zł.

Natomiast opłata dla mieszkańców Łeby, zamieszkałych w obszarze Strefy Płatnego Parkowania, przysługuje na jeden własny pojazd w wysokości 100 złotych za cały okres funkcjonowania strefy w danym roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.