K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poziomkowe nutki

0

W przedszkolu „Poziomka” we Włynkówku odbył się konkurs muzyczny dla przedszkolaków „Poziomkowe nutki”. To już szósta edycja wydarzenia, w którym udział biorą najmłodsi muzycy z przedszkoli Słupska i okolic.

Przedszkole „Poziomka” we Włynkówku było w ostatni dzień maja miejscem szóstej już edycji konkursu muzycznego „Poziomkowe nutki”. W tegorocznym cyklicznym wydarzeniu udział wzięło dziewięć uczestniczek reprezentujących przedszkola ze Słupska i okolic. Tematem przewodnim konkursu 2017 były zwierzęta. To o nich każde dziecko musiało zaśpiewać piosenkę.

Wokalne zmagania przedszkolaków odbywają się zazwyczaj pod koniec maja lub na początku czerwca. Najmłodsi mają wtedy okazję zaprezentować swój talent muzyczny.

Pod uwagę brane są takie kryteria, jak strój, zachowanie sceniczne, w tym np. taniec, i oczywiście śpiew, głównie śpiew – podkreśla organizatorka muzycznego przedsięwzięcia Magdalena Sosnowska z Przedszkola „Poziomka”.

W jury konkursu znaleźli się między innymi muzycy i artyści innych dziedzin sztuki. Konkurs podzielony został na kategorie wiekowe. Wśród trzy-, czterolatków pierwsze miejsce zajęły ex aequo Iga Niedziela oraz Paulina Felczak. Z kolei w kategorii pięcio-, sześciolatków zwyciężyła Nina Andrzejewska, druga była Hanna Jachimowska, a trzecie miejsce jury przyznało Emilii Nadolnej. Nagrodę specjalną otrzymała Paulina Felczak.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.