K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dachowanie młodego kierowcy

0

Na ulicy Kaszubskiej w Lęborku dachowało auto prowadzone przez 18-latka. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, które uzyskał zaledwie dwa miesiące temu.

Lęborska policja otrzymała zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego marki Renault, do którego doszło na ulicy Kaszubskiej. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol, straż pożarną i karetkę pogotowia. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że 18-letni kierowca najprawdopodobniej nie dostosował swojej jazdy do warunków panujących na drodze. Na mokrej nawierzchni jego auto wpadło w poślizg i dachowało.

W pojeździe znajdował się również 18-letni pasażer. Załoga pogotowia opatrzyła na miejscu obu mężczyzn. Na szczęście, nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Marta Kandybowicz dodaje, że policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Okazało się, że uprawnienia uzyskał zaledwie 2 miesiące wcześniej. Zatrzymany został także dowód rejestracyjny ze względu na uszkodzenia pokolizyjne. Kierowca był trzeźwy.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. Brak doświadczenia za kierownicą połączony z brawurową jazdą może doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.