K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mali wojownicy na tatami

0

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Jezierzycach odbył się XXI Majowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików. Była to największa impreza sportowa organizowana przez Gminę Słupsk i Uczniowski Klub Sportowy Piast Wrzeście.

Na pięciu matach ponad 170 zawodników z 14 klubów judo z Polski północnej walczyło o medale w 29 kategoriach wagowych dzieci i młodzików. W zawodach udział wzięła liczna ekipa zawodników Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk i gospodarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast Wrzeście.

Turniej dla najmłodszych judoków w pewnym stopniu traktowano jak zawody szkoleniowe, co nie oznacza, że rywalizacji o medale nie było. Wręcz przeciwnie! Zacięte pojedynki i ogromne emocje towarzyszyły walkom judoków z rocznika 2009 i młodszych oraz z roczników 2005-2008. Chodziło również o to, aby młodzi zawodnicy oswajali się z atmosferą zawodów, a rodzice nauczyli się dopingować, poskramiając przy tym swoje emocje. Każda walka jest ważna, wygrana to radość i satysfakcja, przegrana natomiast – nauka i motywacja do dalszej pracy – mówią trenerzy.

Bardzo ciekawe pojedynki stoczyli judocy rywalizujący w kategorii młodzików. Pokazali dobry poziom wyszkolenia i spore umiejętności. Wszystko to za sprawą klubów z Trójmiasta, Koszalina czy Elbląga, zaliczanych do elity judo w Polsce.

Z reprezentantów słupskiego klubu bardzo dobrze zaprezentowały się Kasia Hadziewicz, Maria Musiałek i Hanna Chmielnicka, które bardzo pewnie wywalczyły złote medale. Wśród chłopców po raz kolejny nie zawiódł Marcin Wójcik, który sięgnął po złoty medal. Pierwsze miejsce zajął również w najlżejszej kategorii 23 kg Szymon Marciniak. Paweł Wota, który miał walczyć w kategorii do 29 kg, z braku rywali wystąpił w wyższej wadze – do 32 kg. Walczył z wielką determinacją z cięższymi przeciwnikami, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Wśród dziesięciu zawodników UKS-u Piast Wrzeście złote medale po wygraniu wszystkich swoich pojedynków zdobyli w rocznikach 2005-2006 Kamil Winiarczyk w wadze 39 kg oraz Patrycja Grzegrzółka w kategorii 22 kg. Po srebrny medal w tym przedziale sięgnęła jej koleżanka klubowa Zofia Banach, natomiast w walkach najmłodszych w kategorii wagowej 32 kg brązowy krążek wywalczył Maciej Jereszyński z Orła Kończewo.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.