K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tragiczny finał poszukiwań

0

Na pograniczu powiatów wejherowskiego i lęborskiego ponad 150 osób poszukiwało zaginionego mężczyzny. Działania prowadzone przez wydział kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie doprowadziły do tragicznego odkrycia. Na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska odnaleziono ciała poszukiwanego.

71-letni mieszkaniec gminy Choczewo zaginął w miniony wtorek, 30 maja. Mężczyzna był ubrany w mundur oficera w st. kapitana żeglugi morskiej. Wyjechał z domu skodą fabią kombi i już nie wrócił. W poszukiwania policjantów z Wejherowa włączyli się, między innymi lęborscy strażacy, straż leśna, Ochotnicza Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Gdyni z psem tropiącym oraz śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W sumie ponad 150 osób. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku powiedziała, że poszukiwania zakończone zostały w czwartek przed godz. 15. W polu, na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska znaleziono ciało zaginionego. Znajdowało się ono około 2 kilometrów od miejsca, w którym piloci śmigłowca dostrzegli samochód pozostawiony przez poszukiwanego.

Wstępnie przeprowadzone przez śledczych oględziny wykluczają udział osób trzecich, które mogły przyczynić się do śmierci mężczyzny. Przyczyna zgonu zostanie określona po przeprowadzeniu badań sekcyjnych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.