K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Warsztatowy Dzień Dziecka

0

Z okazji Dnia Dziecka Słupski Ośrodek Kultury przygotował już po raz szósty wyjątkowe wydarzenie. Przy alei Wojska Polskiego, w pobliżu pracowni ceramicznej oraz teatru Rondo, najmłodsi wzięli udział w warsztatach i występach artystycznych na świeżym powietrzu.

Na placu przy pracowni ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury, na tyłach teatru Rondo, zebrały się siły obu placówek kultury, aby wspólnie urządzić Warsztatowy Dzień Dziecka na Kulturalnym Podwórku. Najmłodsi mogli więc obchodzić swoje święto w wyjątkowy sposób.

To wyjątkowe miejsce animacji kultury działa od sześciu lat. Powstało w ramach projektu rewitalizacji Traktu Książęcego. Obecnie placówka SOK-u realizuje program z zakresu rękodzieła artystycznego, poszerzając początkową ofertę warsztatów ceramicznych o nowe dziedziny aktywności twórczej.

Rewitalizacja dała możliwość, żeby i nasze podwórko ożyło i wypiękniało – mówi Agnieszka Pienkos, jedna z organizatorek imprezy dla dzieci. – Mamy teraz plac zabaw, piękne trawniki i kwiaty, mamy ławeczki, na których możemy usiąść, oraz scenę letnią, gdzie prezentujemy swoje przedstawienia i inne propozycje spędzania wolnego czasu. Swój asortyment staramy się co roku powiększać. Teraz – o część „rondową”: bębny, balet i warsztaty kuglarskie.

Najmłodsi odwiedzający teren podwórka mogli wziąć udział w najróżniejszych zajęciach. Na dzieci czekały między innymi prace rękodzielnicze, malowanie muralu i sadzenie kwiatów.

Dla zainteresowanych aktywnością sceniczną przygotowano występy muzyczne oraz aktorskie. W latach kolejnych organizatorzy zamierzają rozbudować wydarzenie, tworząc unikalny festyn dla dzieci i młodzieży zainteresowanych warsztatami z wielu dziedzin sztuki.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.