K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

65 lat Rolniczaka

0

Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku obchodził w piątek, 2 czerwca, jubileusz 65 lat istnienia. Na uroczystej gali spotkali się dawni pracownicy, absolwenci oraz przyjaciele placówki, aby wspólnie świętować ten dzień.

W Słupskim Ośrodku Kultury spotkali się dawni i obecni pracownicy, absolwenci, uczniowie oraz przyjaciele Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Wzięli oni udział w gali z okazji 65-lecia istnienia słupskiego Rolniczaka.

Wszystkich obecnych w sali przywitała dyrektor ZSA w Słupsku Iwona Wojtkiewicz, pokrótce przypominając historię placówki – kilkadziesiąt roczników wychowanków, kilkuset pedagogów, sukcesy i porażki w codziennym funkcjonowaniu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele służb mundurowych, radni i samorządowcy miasta oraz gminy Słupsk. Swoje okolicznościowe wystąpienie przygotowały osoby blisko związane z długą historią placówki. Organem prowadzącym szkołę jest powiat słupski. Podczas gali reprezentował go starosta Zdzisław Kołodziejski, absolwent obchodzącego jubileusz Rolniczaka.

65 lat to ponad 5 tysięcy absolwentów. Absolwentów, którzy robią karierę naukową, są inżynierami, samorządowcami, rolnikami, ale i wspaniałymi pracownikami – każdy w swoim fachu – mówił podczas wystąpienia starosta słupski.

65-lecie słupskiej placówki oświatowej to okazja zarówno do spotkań towarzyskich i wspominania, jak i czas snucia planów o przyszłości i rozwoju szkoły agrotechnicznej.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.