K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lotnicza Krępa

0

Uciążliwy deszcz nie odstraszył miłośników lotnictwa od udziału w niedzielnym pikniku lotniczym, który odbywał się na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie. Pogoda przeszkodziła wprawdzie w pełnej realizacji programu imprezy, ale i tak piknik można zaliczyć do udanych.

Frekwencja była nadspodziewanie liczna. Zbigniew Podolak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, współorganizator imprezy z ramienia Gminy Słupsk, ocenia, że mimo dokuczliwego deszczu przez lotnisko w Krępie przewinęło się ponad tysiące dwustu uczestników, w tym wielu spoza Słupska i powiatu słupskiego. Impreza połączona była z Dniem Dziecka, dlatego – oprócz akcentów typowo lotniczych, jak wystawa lekkich samolotów i szybowców oraz modeli latających i latawców – można było pojeździć na koniach, wziąć udział w konkursach i zabawach plastycznych i posłuchać występów dziecięcych artystów.

Niestety, aura przeszkodziła w pokazie skoków spadochronowych, za to innych atrakcji nie brakowało. Wystawione samoloty cieszyły się dużym powodzeniem widzów, ze szczególnym uwzględnieniem dwuosobowego helikoptera. Głównymi organizatorami pikniku były Aeroklub Słupski oraz gmina Słupsk, które współpracowały z placówkami miejskimi oraz firmami z miasta i powiatu słupskiego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.