K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Półmaraton wrotkarski

0

W niedzielę u zbiegu ulic Kusocińskiego i Olimpijczyków w Lęborku przeprowadzono III Półmaraton Wrotkarski. Gościem specjalnym zawodów była zdobywczyni pucharu świata w jeździe szybkiej na rolkach, Aleksandra Goss.

Pomimo deszczowej pogody w Lęborku odbył się w niedzielne popołudnie III Półmaraton Wrotkarski. Jeszcze przed startem, wyznaczonym przy pływalni miejskiej „Rafa”, zdobywczyni pucharu świata we wrotkarstwie szybkim, Aleksandra Goss, przeprowadziła warsztaty z najmłodszymi mieszkańcami miasta.

Zawody rozpoczęły dzieci do lat 12 na dystansie około 600 metrów. Pierwsza na mecie była Maja Kafarska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Zwoleń-Team. Następnie do wrotkarskiej rywalizacji na czas przystąpiły dzieci w wieku od 13 do 15 lat. Dystans 1150 metrów najszybciej pokonała Martyna Śmiałkowska, również z UKS Zwoleń-Team. Natomiast w starcie głównym na trasie liczącej 21 kilometrów pierwsze miejsce zajął Bartosz Chojnacki z Media Creation-Mapei.

Półmaraton Wrotkarski zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Kaszub w Rolkarstwie Szybkim. W edycji 2017 przeprowadzonych zostanie w sumie sześć zawodów na terenie pomorskich miejscowości. Lęborskie odbyły się jako drugie.

Podczas sportowej imprezy przybliżono również plany związane z budową hospicjum w Lęborku. Nie była to przypadkowa akcja, gdyż ambasadorką fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne jest właśnie Aleksandra Goss. (opr rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.