K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Samochodowi paserzy?

0

Lęborscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali podejrzanych o paserstwo samochodów skradzionych na terenie Niemiec. Łączna wartość odzyskanych pojazdów wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

W ubiegły piątek zatrzymano mieszkańców Gdyni w wieku 19 i 20 lat podejrzanych o paserstwo dwóch samochodów marki BMW, serii 3 i 5 o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że pojazdy zostały skradzione w Niemczech w ubiegłym miesiącu. Kryminalni z Gdańska i Lęborka ustalili, że skradzione auta mogą się przemieszczać krajową S6. Przypuszczenia potwierdziły się. W nocy na terenie powiatu lęborskiego zlokalizowano dwa pojazdy jadące z dużą prędkością w kierunku Wejherowa. Policjanci natychmiast ruszyli za tymi samochodami i zatrzymali je do kontroli na terenie powiatu wejherowskiego. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych potwierdziło, że są to poszukiwane auta. Funkcjonariusze zabezpieczyli ona samochody i zatrzymali mężczyzn nimi kierujących. Są oni podejrzewani o paserstwo. Okazało się też, że nie posiadają uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Prokurator zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Za paserstwo grozi 19- i 20- latkowi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. (opr rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.