K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolizja za kolizją

0

W ostatnim czasie na terenie powiatu lęborskiego doszło do większej niż zwykle liczby kolizji drogowych. Powodem niebezpiecznych sytuacji z udziałem zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego była przeważnie nadmierna prędkość.

Tylko w ubiegły weekend policjanci interweniowali kilkanaście razy na terenie powiatu lęborskiego w związku ze zgłoszeniami o kolizjach drogowych. Najwięcej tego rodzaju zdarzeń nastąpiło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowania odpowiedniej odległości od innego pojazdu.

Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku mówi, że do najgroźniejszego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na terenie gminy Wicko. Zderzyły się tam cztery samochody, a sprawca zbiegł. Z ustaleń policyjnych wynika, że sprawca nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go auta. Uderz w renault, a to wjechało w tył toyoty. W renault było dwoje dzieci – 13-miesięczne i 6-letnie – które zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście, nie odniosły poważniejszych obrażeń. Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy niedzielnej kolizji.

Marta Kandybowicz dodaje, że pozostałe kolizje kończyły się zwykle postępowaniem mandatowym i zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich użytkowników drogi o zachowanie ostrożności. Chwila nieuwagi, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, może doprowadzić do tragedii. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.