K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szczenięta ze śmietnika

0

Mieszkańcy gminy Cewice znaleźli w kontenerze na śmieci zawiniątka. Okazało się, że były to szczenięta, których postanowiła się pozbyć ich właścicielka. Starsza kobieta została już przesłuchana przez policję. Przyznała się do winy.

W ubiegłym miesiącu w kontenerze na śmieci na terenie gminy Cewice znaleziono cztery żywe jeszcze szczenięta. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że były to jednodniowe szczenięta. Znalazła je mieszkanka gminy i natychmiast powiadomiła schronisko. Niestety, szczenięta były tak słabe, że nie miały szans przeżycia. Trzeba było je uśpić.

Po uzyskaniu informacji o tym zdarzeniu dzielnicowy z posterunku policji w Cewicach rozpoczął poszukiwania osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Marta Kandybowicz mówi, że ustalił on sprawcę. Okazała się nim 72-letnia mieszkanka gminy, która po oszczenieniu się suki zabrała szczeniaki, zawinęła w worek foliowy i wyrzuciła do pobliskiego kontenera na śmieci.

Lęborscy kryminalni doprowadzili wczoraj do komendy 72-letnią kobietę, której przedstawiono zarzuty usiłowania uśmiercenia czterech szczeniąt. Kobiecie grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.