K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Biznesmen z zarzutami?

0

Prokuratura okręgowa w Słupsku prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzeń oraz podrabiania dokumentów przez biznesmena Wiesława S.. Deweloper najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu usłyszy zarzuty.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku Jacek Korycki potwierdził, że prowadzone jest wielowątkowe śledztwo w sprawie Wiesława S., słupskiego biznesmena i dewelopera. Łączna suma 13 postępowań dotyczy sukcesywnych wyłudzeń oraz podrabiania dokumentów, wskutek czego mężczyzna miał zyskać ponad 10 milionów złotych.

Wiesław S. prowadzi szeroką działalność na polu deweloperskim i zarządzania nieruchomościami. Aktywnie włączał się także w protesty przeciwko budowie tarczy antyrakietowej. Firmowane one były przez prowadzone przez biznesmena stowarzyszenie. Przed trzema laty nasza redakcja nagłośniła konflikt pomiędzy deweloperem a jego klientami. Rzecz dotyczyła budynków na osiedlu Konarskiego.

Choć na tę chwilę prokuratura nie udostępnia szczegółowych informacji o śledztwie, jej rzecznik poinformował nas o prawdopodobnym postawieniu Wiesławowi S. zarzutów w przyszłym tygodniu. Wtedy również będzie mógł udzielić dokładniejszych informacji o istocie sprawy i wynikach śledztwa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.