K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dziecięcy Pchli Targ

0

Już w najbliższą niedzielę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku odbędzie się po raz czternasty Dziecięcy Pchli Targ. Na najmłodszych i ich opiekunów będzie to okazja do wymiany lub sprzedaży rozmaitych przedmiotów, a umilać ją będą występy artystyczne.

W najbliższą niedzielę, od godziny 11 do 14 przy Zamku Książąt Pomorskich oraz spichlerzu odbywać się będzie czternasty już Dziecięcy Pchli Targ. Adresowany jest on do dzieci i ich rodziców, na których oczekiwać będą rozstawione stoiska oraz organizatorzy kulturalnych atrakcji. Organizatorka imprezy Sylwia Kido – prezydent Stowarzyszenia Kiwanis, Klub Słupia – zapowiada możliwość sprzedaży, zamiany wszystkiego, z czego się wyrosło. Na przykład rowerki, książki, tornistry, zabawki, przytulanki, gry i wiele innych rzeczy. Natomiast na estradzie prezentowały się będą uzdolnione artystycznie dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury i Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku. Przeprowadzone zostaną też gry i konkursy z ciekawymi nagrodami.

Pomysłodawczynie Dziecięcego Pchlego Targu zaplanowały również konkurs plastyczny z nagrodami oraz możliwość nabycia lub wykonania unikalnych pamiątek z imprezy. Sylwia Kido przypomina, że organizowany jest wielki konkurs plastyczny pod hasłem „Lalka Kiwaniska na wakacjach”. Główną nagrodą w nim jest wyjazd wakacyjny na Węgry. Wygrać też będzie można aparat telefoniczny i profesjonalny zestaw malarski. Na targowisku nie zabraknie ciast pieczonych na maśle oraz chleba ze smalcem i ogórkiem. Uczestnicy loterii będą mogli wygrać wiele atrakcyjnych fantów, a podczas aukcji stać się właścicielami karnetów na pływalnię czy zdobyć możliwość zjedzenia rodzinnego obiadu w renomowanych restauracjach.

Dziecięcy Pchli Targ to także okazja dla najmłodszych mieszkańców miasta do nauki przedsiębiorczości – handlując swoimi rzeczami oraz gospodarując pieniędzmi nabywać oni będą umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.