K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Marsz dla Życia i Rodziny 2017

0

Poniżej zamieszczamy komunikat przekazany nam przez Joannę Kasperek, współorganizatorkę Marszu dla życia i Rodziny w Słupsku

W tym roku VII Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Słupsku 11 czerwca. Rozpoczynamy mszą św. w Parafii Św. Maksymiliana Kolbe o godz. 13. O godz. 14 wyruszamy z ul. Piłsudskiego. Przechodzimy ulicami Sobieskiego, Szczecińską, Kołłątaja, Wojska Polskiego, Sienkiewicza, Grodzką, Armii Krajowej i ulicą Szarych Szeregów docieramy do skweru, na którym odbędzie się piknik rodzinny z poczęstunkiem (zupa, ciasto) i rozlosowaniem nagród. Nagrody te mają pomóc w rodzinnym spędzeniu czasu wolnego, a główną nagrodą indywidualną jest rower.

Maszerując, jak co roku, chcemy pokazać, jaką wartość ma dla nas życie i to każde życie. Zarówno ludzi zdrowych, jak i niepełnosprawnych, cierpiących i szczęśliwych, tych najbardziej bezbronnych poczętych i starych.

Ponieważ jesteśmy włączeni w ogólnopolski ruch marszowy, hasłem tegorocznego marszu jest „Czas na rodzinę”. To przesłanie można rozumieć na dwóch płaszczyznach. Społecznej, ponieważ zabiegamy o zapewnienie rodzinie jej podmiotowości w systemie prawnym, jak i rodzinnej. Chcemy zwrócić uwagę na ogromną wartość wspólnego spędzania czasu i dbałość o relacje wewnątrzrodzinne. Badania mówią, że średnio polski ojciec aktywnie spędza z dzieckiem 7 min. dziennie. A w dorosłym życiu tak wiele od dobrych relacji zależy!

Mamy przekonanie, że w zdrowych i szczęśliwych rodzinach chce się żyć.

(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.