K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świat tuningowanych aut

1

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, na lęborskim placu Pokoju spotkają się miłośnicy samochodów tuningowanych z całej Polski. Mieszkańcy miasta będą mogli obejrzeć unikatowe pojazdy – modyfikowane zarówno pod względem mechanicznym, jak i wizualnym.

Pierwszy raz w centrum miasta będzie można zobaczyć tuningowane samochody oraz porozmawiać z pasjonatami motoryzacji. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji wydarzenia podczas tego organizowanego w najbliższą niedzielę, 11 czerwca, miłośnicy aut spotkają się w większej, bo ponad 100-osobowej grupie oraz nowej lokalizacji, czyli na lęborskim placu Pokoju. Krzysztof Bigus, organizator zlotu „Static Stance” zapowiada udział właścicieli aut z województw kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, a nawet śląskiego. Oczywiście, będą też samochody z naszego województwa. – Tak naprawdę – jak mówi organizator – to większość tych aut stoi niemal cały rok w garażach. Ich właściciele wyjeżdżają na dwie-trzy imprezy w ciągu roku tylko po to, żeby się pokazać.

Na uczestników zlotu czekają konkursy z nagrodami. Krzysztof Bigus zapewnia, że będzie na co popatrzyć. Impreza przygotowywana jest dla fanów motoryzacji w każdym wieku. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Czterokołowe cacka – według ich posiadaczy – są wyjątkowe. Dostosowanie modelu samochodu do wyobrażeń właściciela pojazdu nie jest proste. Dla osób zajmujących się tuningiem to niemałe wyzwanie połączone z przyjemnym spędzaniem wolnego czasu. Krzysztof Bigus przyznaje, że ma już trzydzieści parę lat, a przy samochodach – o ile dobrze pamięta – siedzi od dziesiątego roku życia.

Rozpoczęcie motoryzacyjnego zlotu zaplanowano na godzinę 10. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Oj było na co popatrzeć. Wszystkie auta miały duszę, nie to co seryjne „bliźniaki” każdy taki sam. Wyjątkowa impreza. A ile dzieciaków! Tak trzymać młodzieży!