K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

TBS remontuje

0

Słupskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaczyna modernizację swoich zasobów mieszkaniowych i towarzyszącej im infrastruktury. Stare oświetlenie zostanie wymienione na nowoczesne ledowe lampy.

Już niedługo nowym ekologicznym oświetleniem będą mogli cieszyć się lokatorzy Słupskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W klatkach budynków mieszkaniowych stare nieekonomiczne żarówki zostaną zastąpione przez nowoczesne energooszczędne ledy.

Krzysztof Kido, prezes TBS mówi, że zgodnie z planem remontów, w tym roku sześć klatek schodowych będzie zmodernizowanych. Oznacza to malowanie i zamontowanie nowoczesnego oświetlenia. Lampy będą wyposażone w czujniki zmierzchu i ruchu. Dzięki temu po wejściu do budynku zapalać się będzie ta lampa, która wykryje ruch, a nie wszystkie. To rozwiązanie ma przynieść znaczące oszczędności.

Na razie zmiany obejmą cztery budynki. Koszt wymiany oświetlania, łącznie z pomalowaniem klatek schodowych, to około 100 tysięcy złotych. Ponadto remontowi będą poddane elementy małej architektury, takie jak klomby z trawnikami, które naruszyły ząb czasu i warunki atmosferyczne. Wszystkie przeprowadzone działania mają poprawić estetykę zasobów należących do Towarzystwa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.