K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Najlepsi w kraju

0

Uczniowie Liceum Policyjnego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wywalczyli na konkursie w Pile tytuł najlepszej klasy policyjnej w Polsce. To już trzeci raz, kiedy słupska placówka otrzymała ten tytuł.

Czwórka uczniów Liceum Policyjnego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku brała udział w IX Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych w Pile. Już po raz trzeci wychowankom szkoły udało się wywalczyć tytuł „Klasy Policyjnej Roku” i tym samym zdobyć dla swojej placówki miano najlepszej szkoły policyjnej.

Uczestnicy zmagań konkursowych rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach. Każdy zespół liczył czterech uczniów. Zawodnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy, wykazać umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zdobyć punkty w zadaniu strzeleckim i pokonać specjalnie dla nich przygotowany tor przeszkód. Podstawa to wiedza i umiejętności praktyczne plus wysoka sprawność fizyczna – podkreśla Arkadiusz Herman, nauczyciel, opiekun uczniów.

Podczas konkursu czteroosobowa drużyna słupszczan konkurowała z 25 zespołami z całej Polski. Na zwycięzców oprócz tytułu czekał także puchar.

Można powiedzieć, że jestem już stary wyga, bo w konkursie uczestniczyłem po raz drugi – mówi Damian Wolski, uczeń Liceum Policyjnego w Słupsku. – Ale miło, że znów się udało. Mogliśmy poznać wiele osób o takich samych zainteresowaniach.

Nowe wrażenia, nowi ludzie, ciekawe konkurencje – dopowiada Kamil Mutka, kolega z zespołu. – Policjanci, Szkoła Policji, dużo ludzi w mundurach, w ciemnych okularach, służby kryminalne. Co do zawodów – impreza super, naprawdę dobrze zorganizowana i ciekawa.

Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych w Pile to coroczne wydarzenie, do którego uczniowie i nauczyciele przygotowują się cały rok. Tytuł najlepszej klasy policyjnej jest także efektem współpracy szkoły ze słupskimi służbami mundurowymi, które wspierają uczniów placówki w zdobywaniu specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.