K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pieniądze na punkt zbiórki

0

To już pewne. W Lęborku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Na realizację inwestycji potrzeba około miliona złotych. W środę miasto podpisało umowę o dofinansowanie ekologicznej inwestycji.

PSZOK to odpowiednio wyposażony obiekt, do którego można bezpłatnie oddać posortowane odpady, między innymi, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Najbliżej zlokalizowany od Lęborka taki punkt znajduje się na terenie zakładu zagospodarowania odpadów w Czarnówku. Wkrótce PSZOK powstanie również w Lęborku, na jednej z działek przy ulicy Żeromskiego. Burmistrz Witold Namyślak przewiduje, że będzie on w dużej mierze obsługiwał część miasta od osiedla Sportowego po osiedle domków i Zatorze. Takie są założenia, bo od strony Kossaka, Buczka czy Poznańskiej bliżej jest i łatwiej dojechać do Czarnówka.

Na realizację inwestycji miastu udało się pozyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w wysokości bliskiej 700 tysiącom złotych. Cały projekt opiewa na kwotę prawie miliona złotych. Władze Lęborka podpisały już stosowne dokumenty dotyczące dofinansowania.

Z lęborskiego PSZOK-u mieszkańcy będą mogli korzystać najpóźniej od września 2018 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.