K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ucierpiała w wypadku

0

Do wypadku z udziałem trzech samochodów doszło na drodze wojewódzkiej 214, w pobliżu miejscowości Garczegorze. Pasażerkę jednego z pojazdów przetransportowano do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

W środę wieczorem na drodze wojewódzkiej 214, na skrzyżowaniu w pobliżu miejscowości Garczegorze, zderzyły się ze sobą trzy samochody. W jednym z pojazdów zakleszczone zostały dwie osoby. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci, karetka pogotowia i straż pożarna.

Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje o wstępnych ustaleniach policjantów. Wynika z nich, że kierujący volkswagenem jettą 26-latek, wjeżdżając na skrzyżowanie od strony Garczegorza, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą W-214 chryslerowi i wjechał w bok tego auta. Następnie uderzył w volkswagena T4, który zatrzymał się przed wjazdem na skrzyżowanie z przeciwnej strony. W wyniku zderzenia dwie osoby znajdujące się w jetcie zostały zakleszczone i niezbędna była interwencja straży pożarnej. Po rozcięciu karoserii auta wydobyto poszkodowanych. 29-letnia pasażerka jetty z poważnymi obrażeniami przetransportowana została do szpitala.

Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Marta Kandybowicz dodaje, że kierowcy pojazdów uczestniczących w zdarzeniu byli trzeźwi.

Obecnie na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów funkcjonariusze policji szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.