K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

70 lat szkoły

0

Szkoła Podstawowa im. Leopolda Staffa we Włynkówku obchodzi w tym roku swoje 70-lecie. W piątek w murach placówki spotkali się absolwenci i nauczyciele, aby wspólnie powspominać dawne dzieje.

We Włynkówku od ubiegłego tygodnia trwają obchody 70-lecia szkoły. Z tej okazji placówka zaprosiła obecnych oraz dawnych absolwentów, uczniów i nauczycieli, aby wspólnie przeżyć ten wyjątkowy jubileusz. Pojawili się także przedstawiciele władz gminy.

Podczas spotkania zaprezentowane były zdjęcia oraz kroniki, które ilustrowały opowieści o szkole. Dawni wychowankowie placówki mogli ponownie spotkać się ze swoimi nauczycielami i w radosnej atmosferze powspominać najlepsze momenty związane z ich wspólną historią. Pani Wanda Stec przypomniała zgromadzonym podczas uroczystości, w jakich okolicznościach udało się ówczesnemu kierownictwu szkoły uzyskać pozwolenie na budowę nowego obiektu. Było to w 1971 roku, a w delegację do I sekretarza PZPR w Koszalinie, który decydował o nowych inwestycjach w województwie, wybrały się trzy nauczycielki szkoły. Bardzo długo czekały na rozmowę i tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności udało się sprawę załatwić pozytywnie.

Jedną z absolwentek szkoły we Włynkówku jest sprawująca obecnie urząd wójta gminy Słupsk Barbara Dykier. – Są tu dzisiaj z nami moi dawni wychowawcy i nauczyciele. To oni dali mi gruntowne podstawy do tego, aby dalej iść w świat – powiedziała dawna uczennica szkoły.

Goście mogli również zamieścić wpis w kronice szkolnej, która z pewnością pojawi się także ma kolejnych obchodach rocznicowych, tym razem związanych z 75-leciem istnienia placówki.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.