K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akademicki Festiwal Historyczny

0

W dniach 9 i 10 czerwca w murach Akademii Pomorskiej odbywa się Festiwal Historyczny. To już trzecia edycja wydarzenia, podczas którego odwiedzający mogą zapoznać się z unikalnymi przedmiotami historycznymi i wziąć udział w wykładach tematycznych.

Festiwal Historyczny zorganizowało Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej. Odbywa się w dniach od 9 do 10 czerwca. Jest to trzecia już edycja wydarzenia, podczas którego odwiedzający mogą zapoznać się z historią w niekonwencjonalny sposób. Prezentowane są konkursy, quizy, wystawy i prelekcje, których tematyka obejmuje głównie XVIII, XIX i XX wiek, choć – dodaje Szymon Smętek z Koła Naukowego Historyków Akademii Pomorskiej – pojawią się także wątki średniowieczne i nowożytne.

Dziś, 9 czerwca, w holu Wydziału Filologiczno-Historycznego AP oprócz pokazów i wykładów uczestnicy mogli obejrzeć unikatowe przedmioty ze zbiorów słupskich kolekcjonerów i historyków, między innymi medale, zdjęcia, biżuterię oraz kostiumy, w które odziani byli organizatorzy.

Jutro, 10 czerwca, impreza historyków przenosi się na teren przed redzikowskim parkiem wodnym, gdzie zobaczyć będzie można pokazy grup rekonstrukcyjnych i występy zespołów muzycznych oraz wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych z historią w tle.

Festiwal Historyczny Akademii Pomorskiej kierowany jest do wszystkich, którzy zainteresowani są przeszłością, i to zarówno tą światową, jak i lokalną, związaną ze Słupskiem.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.