K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyniki przedszkolnego naboru

0

Zakończono pierwszy etap naboru dzieci do przedszkoli publicznych w Lęborku. Do 41 oddziałów łącznie przyjęto około 1.050 maluchów. Niestety w placówkach zabrakło miejsc dla niemal 50 małych mieszkańców miasta.

Znane są wyniki pierwszego etapu naboru do lęborskich publicznych przedszkoli na rok szkolny 2017/2018. W związku z reformą oświatową nie wszystkie wnioski rodziców o przyjęcie pociech do przedszkoli rozpatrzono pozytywnie. Miejsce w placówkach znalazło 1.050 dzieci, rozlokowanych w 41 oddziałach. Z liczby tej nowo zapisanych w roku bieżącym jest 300 osób. Marian Kurzydło, sekretarz miasta Lęborka, wyjaśnia, że brak wolnych miejsc dla maluchów wynika ze zmiany terminu rozpoczęcia obowiązku szkolnego przez dzieci. Potencjalnie wolne dotąd miejsca rezerwują sześciolatkowie.

Obecnie rozpoczęto drugi etap postępowania rekrutacyjnego, co ponownie daje rodzicom nadzieję na możliwość zakwalifikowania ich dzieci do przedszkoli. Około 20 z nich ma trafić do Przedszkola nr 10 w Lęborku, problem pozostaje natomiast z dalszą trzydziestką.

Sekretarz miasta liczy, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu placówek od 1 września uda się wychowaniem przedszkolnym objąć wszystkie maluchy, w tym niewpisane na listę osób zakwalifikowanych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.