K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pożar na poddaszu – aktualizacja

0

W nocy z soboty na niedzielę, około północy, w kamienicy przy ul. Fałata w Słupsku doszło do pożaru. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Szybka reakcja zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na dach. Zagrożenie było duże, ponieważ zajęte ogniem mieszkanie zlokalizowane jest na zaadaptowanym poddaszu.

Służby ratownicze zdecydowały o ewakuacji mieszkańców kamienicy i odcięciu dopływu mediów. Troje lokatorów z obrażeniami – w tym jeden z mężczyzn z poważnymi – zostało przewiezionych do słupskiego szpitala. Specjaliści pożarnictwa i policji ustalają przyczyny powstania pożaru. Mieszkańcy innych lokali na razie nie mogą powrócić do kamienicy. Większość z nich – w oczekiwaniu na decyzję nadzoru budowlanego – tymczasowo przeniosła się do rodzin i znajomych.

Aktualizacja

Dzisiaj (19 czerwca) prokurator rejonowy Renata Krzaczek-Śniegocka potwierdziła nowe fakty dotyczące zeszłotygodniowego pożaru w mieszkaniu kamienicy przy ulicy Fałata. Prokuratura zdecydowała o tymczasowym aresztowaniu dwojga osób, wobec których istnieją podejrzenia o umyślne podpalenie.

Trzecia z osób uczestniczących w tym tragicznym zdarzeniu zmarła w szpitalu wskutek doznanych obrażeń.

Krzysztof Müller

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.