K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

O czym szumi wierzba

0

Ponadstuletnia nadrzeczna wierzba, którą wichura powaliła do rzeki przy ulicy Wandy w ostatni dzień maja, nadal tam zalega. Urząd Miejski w Słupsku twierdzi, że teren należy do Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a ten zdaje się o niczym nie wiedzieć.

Drzewo runęło w czasie wichury 31 maja. Już na pierwszy rzut oka widać, że była nie do uratowania. Jej pień całkowicie spróchniał, w dodatku rosła w dużym pochyleniu nad rzeką, tak więc silny podmuch wiatru przyśpieszył tylko jej agonię. O fakcie poinformowaliśmy niezwłocznie Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku. Zdaniem miejskich urzędników ten teren znajduje się w kompetencjach Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, dlatego ratusz stosownym pismem poinformował go o sytuacji.

Od zdarzenia minęły już blisko 2 tygodnie, a wierzba jak leżała w rzece, tak leży. Rzecznik prasowy gdańskiego zarządu Bogusław Pinkiewicz nic nie wie o tej sprawie. W telefonicznej rozmowie z nami obiecał jednak poinformować odpowiednie służby o powalonym drzewie, by Słupia znowu była w pełni drożna.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.