K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Problem z halą przy Madalińskiego

0

Sportowcy skarżą się na źle zaplanowany grafik godzin w hali sportowej przy stadionie 650-lecia. Obiekt podczas treningów muszą dzielić z dziećmi, które w tym samym czasie mają swoje zajęcia sportowe.

Hala sportowa znajdująca się obok stadionu 650-lecia jest miejscem treningu nie tylko klubów lekkoatletycznych, ale też zajęć rekreacyjnych z dziećmi. Problem w tym, że często ich godzinowy grafik krzyżuje się ze sobą. Prowadzi to do sytuacji, w której sportowcy zamiast skupić się na treningu muszą uważać, aby nie wyrządzić krzywdy młodszym kolegom.

Napisałem interpelację w tej sprawie – mówi Zbigniew Wojciechowicz, radny PiS – ponieważ sam obserwowałem, jak to wygląda w praktyce. Wybrałem się do hali i stwierdziłem, że w czasie treningu kulomiotów sportowcy muszą sami zapewniać sobie bezpieczeństwo rzutów, patrzeć, czy np. dzieci nie wchodzą w pole ich wyrzutu. A dzieci beztrosko biegają po całej hali.

Władze przyznają, że znają temat i już są w trakcie rozmów z klubami lekkoatletycznymi w celu rozwiązania problemu i dopasowania siatki godzin do potrzeb wszystkich korzystających z hali.

Być może rzeczywiście są takie dni, że popołudniami więcej jest dzieci z Akademii Małego Lekkoatlety, co trochę koliduje z treningami Feniksa. W tej sprawie rozmawiać będziemy w tym tygodniu – informuje wiceprezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka. – To spotkanie zorganizowane jest także z inicjatywy radnego Daniela Jurszy. Myślę, że do środy będziemy mieli jasną informację, czy można coś poprawić, czy nie.

Od 1 września umowy zawarte z klubami mają być skonstruowane tak, aby stwarzały jak najlepsze warunki treningu dla wszystkich sportowców.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.