K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tragiczne dachowanie

0

Późnym sobotnim wieczorem w Bruskowie Wielkim doszło do wypadku samochodowego. Auto prowadzone przez pijanego kierowcę z zakazem prowadzenia pojazdów dachowało. W wyniku wypadku zmarła kobieta będąca pasażerką.

Do groźnego wypadku doszło w późnych godzinach wieczornych w miejscowości Bruskowo Wielkie. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku natychmiast wysłał funkcjonariuszy, którzy na miejscu zdarzenia ustalili, że 40-letni mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował wypadek, jadąc samochodem marki Ford.

W wyniku zdarzenia pasażerka wypadła z pojazdu. Z obrażeniami została zabrana do szpitala, gdzie w godzinach nocnych zmarła – poinformował kom. Sebastian Cistowski zKMP w Słupsku.

Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obowiązywał go także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący również doznał obrażeń wskutek wypadku, jednak nie zagrażają one jego życiu. Za wszystkie popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wyrok może ulec zwiększeniu biorąc pod uwagę złamanie przez niego zakazu sądowego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.