K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uliczne niedźwiadki

0

Kolorowe niedźwiadki na ulicach to nowy pomysł włodarzy na promocję Słupska. Każdy z egzemplarzy swoją kolorystyką nawiązuje do miejsca, w którym zostanie postawiony.

Robert Biedroń zaprezentował dzisiaj – jak chcą pomysłodawcy – nowy symbol Słupska, czyli kolorowe niedźwiadki. Plastikowe atrapy zwierzęcia będą kolejną formą identyfikacji wizerunkowej miasta. Pierwsze z nich na ulicach mają pojawić się już dzisiaj.

Gdańsk ma swoje lwy, Wrocław – krasnale, a Słupsk, jak wszyscy wiemy, ma swoje niedźwiadki – powiedział podczas cotygodniowej konferencji prasowej Robert Biedroń. – Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować efekt pracy naszych lokalnych artystów i firmy, którzy wspólnie przygotowali niedźwiadki. Staną się one – o czym jestem przekonany – wielką atrakcją turystyczną, hitem naszego miasta.

Niedźwiadki nieodpłatnie przekazała słupska firma Faser Plast, która wykonała same odlewy figurek. Ich pomalowaniem zajęli się uczniowie szkół plastycznych i miejscowi artyści. Barwy każdego niedźwiadka wiążą się z miejscem, w którym zostanie postawiony. Na przykład tęczowa figurka powędruje przed Teatr Lalki „Tęcza”.

Teraz już kolorowe niedźwiadki wrosną w to miasto, a my – mam nadzieję – będziemy mieli swój mały udział w tym, co stanie się czymś fajnym – powiedział Paweł Łukasiewicz z Faser Plast.

Słupsk już wcześniej miał swojego niedźwiadka. Była nim mała bursztynowa figurka tego zwierzęcia z okresu neolitu, którą odkopano w XIX wieku. Wierzono, że przynosi pomyślność i szczęście. Teraz powstanie 20 sztuk tego… szczęścia ze sztucznego tworzywa. W przyszłości Słupsk zamierza je także eksportować do innych miast.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.