K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Biegnij dla chorych dzieci!

0

Bieg i marsz z kijkami nordic walking to kolejna impreza usportowionej parafii św. Jana Kantego w Słupsku. Tym razem uczestniczy dołożą cegiełkę, aby wesprzeć chore dzieci z organizacji charytatywnych.

Jeżeli chcesz pomóc, zachęć swoich znajomych do uczestnictwa w biegu i marszu – apelują organizatorzy. Akcja, którą organizuje parafia św. Jana Kantego, wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Słupsku, bazuje na modelu charytatywnej aktywności. Zgodnie z tą ideą biegacze i maszerujący swoje wpisowe przekazują na rzecz wybranych organizacji niosących pomoc niepełnosprawnym dzieciom w Słupsku. Start imprezy rekreacyjnej i towarzyszącego jej festynu zaplanowano na sobotę (17 czerwca) na godzinę 10. Tradycyjnie już całość odbędzie się przy kościele pw. św. Jana Kantego w Słupsku przy ulicy Leśnej. Sportowa akcja realizowana jest w ramach programu Rozbiegana Parafia.

Będzie to bieg na 6 kilometrów, połączony z nordic walking. Dystans średnio trudny, chociaż w Lasku Południowym górek jest co niemiara. Chcielibyśmy, aby słupszczanie podczas tego długiego weekendu zażyli trochę ruchu, ale i zintegrowali się sportowo – mówi Dariusz Kloskowski, główny organizator biegu.

Duch rywalizacji jest istotny, ale bieganiem możemy także pomagać i dobrze się bawić. W imprezie udział swój zadeklarowali także żołnierze 7. Brygady Obrony Wybrzeża oraz Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie. Rejestracji można dokonać elektronicznie przez stronę www.domtel-sport.pl, a niezdecydowani będą mogli zgłaszać się w dniu zawodów w biurze, które czynne będzie od godziny 8 w kancelarii parafialnej.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.