K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z przepisami za pan brat

0

Funkcjonariusz z lęborskiej komendy uzyskał wysokie wyniki w wojewódzkim finale konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2017. Policjanci z pomorskich jednostek rywalizowali między sobą w kilku kategoriach, między innymi w strzelaniu z broni służbowej i kierowaniu ruchem.

W Gdańsku rozstrzygnięto finał wojewódzki XXX Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2017. Sprawdzono nie tylko wiedzę teoretyczną pomorskich funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego.

Musieliśmy wykazać się wiedzą specjalistyczną z zakresu ruchu drogowego, przepisów karnych, administracyjnych, policyjnych, a także wiedzą na temat pierwszej pomocy – teoretyczną i praktyczną. Sprawdzane były także umiejętności jazdy motocyklem, pojazdem służbowym oraz kompetencje w kierowaniu ruchem na skrzyżowaniach – mówi mł. asp. Arkadiusz Loda z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Lęborku.

Funkcjonariusz policji triumfował w teście wiedzy. Poradził sobie również najlepiej na skrzyżowaniu. Stanął w szranki z najlepszymi policjantami z województwa.

W ogólnej klasyfikacji najlepszy okazał się Michał Konkol z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.