K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Będą się targować

1

Lęborczanie zainteresowani sprzedażą lub wymianą rzeczy używanych – już niepotrzebnych, a zachowanych w dobrym stanie – mogą wziąć nieodpłatnie udział w dwunastej edycji pchlego targu. Zgłoszenia przyjmowane są w punkcie informacji turystycznej.

Ubrania, zabawki, a nawet przedmioty codziennego użytku, takie jak naczynia i sztućce oraz gadżety kolekcjonerskie zazwyczaj wystawiane są do sprzedaży podczas lęborskiego pchlego targu. Obecnie planowana jest kolejna edycja plenerowego przedsięwzięcia, cieszącego się wśród mieszkańców miasta sporym zainteresowaniem.

Jan Kiśluk, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Lęborska – Łeba” zapewnia, że każdy może wziąć udział w imprezie, która odbędzie się 24 czerwca. Zdaniem dyrektora, to dobra data, żeby opróżnić swoje szafy i półki z rzeczy zbędnych i trochę podreperować swój budżet. Szczególnie dla uczniów, którzy już będą po końcu roku szkolnego. Natomiast dla kolekcjonerów jest to szansa na wzbogacenie swoich zbiorów czy to w drodze wymiany, czy też kupna.

Osoby zainteresowane prowadzeniem jednodniowej ulicznej sprzedaży lub wymiany rzeczy mogą już zgłaszać swój udział. Jan Kiśluk zaprasza chętnych do siedziby LOT lub skorzystania z drogi elektronicznej, jaką jest odpowiednia zakładka na stronie internetowej organizacji. Dyrektor zachęca przede wszystkim lęborczan, bo to z myślą o nich ten targ jest organizowany.

Podczas pchlego targu lęborska starówka zamieni się w miejsce pełne stoisk. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, LOT „Ziemia Lęborska – Łeba” oraz Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz